Nieruchomości

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie Marek Stolarczyk na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 17-08-2022 r. o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie mającego siedzibę pod adresem ul. Zamkowa 9a, 63-500 OSTRZESZÓW w sali nr 205, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej pod adresem: 63-500 Ostrzeszów, Szklarka Przygodzicka 91A , dla której Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KZ1O/00047310/9 .W skład nieruchomości wchodzi działka nr 309 położona w obrębie Szklarka Przygodzicka jest w kształcie prostokąta. Obszar 0,48ha. nTeren działki płaski, ziemny. Dojazd dwustronny drogą asfaltową. Północna część działki ogrodzona płotem z siatki oraz stalowym na murowanym cokole i zabudowana budynkiem mieszkalnym z garażem w bryle. W części siedliskowej działki tern ziemny, porośnięty trawą z nasadzeniami ozdobnymi niskopiennymi, podjazdy i podejścia utwardzone kostką brukową typu Bauma. W części działki poza zabudowaniami działka użytkowana rolniczo. Stopień kultury rolnej dobry. Przez działek przebiega rów. Zagospodarowanie działki korzystne
Budynek mieszkalny wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej systemem gospodarczym w 2008 roku. Budynek jest wolnostojący, parterowy, niepodpiwniczony z nieużytkowym poddaszem. Ławy fundamentowe żelbetowe. Ściany nadziemia murowane z pustaków Alfa, ocieplone i otynkowane. Stolarka okienna Pvc. Stolarka drzwiowa drewniana. Dach dwuspadowy kryty dachówką. Skład pomieszczeń: wiatrołap, garaż, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze, korytarz, 3 pokoje, salon (z kominkiem) z kuchnią i jadalnią, łazienka, wc, klatka schodowa na poddasze. Centralne ogrzewanie z ogrzewaniem podłogowym. Powierzchnia użytkowa 143,37m2. Poddasze nieużytkowe 69,96m2. Instalacja wodna, energetyczna, alarm, pompa ciepła, przydomowa oczyszczalnia ścieków, czujniki dymu. Wykończenie wnętrza:

 • posadzki: terakota, panele drewnopodobne
 • ściany: tynkowane, malowane farbami, terakota
 • poddasze: stan surowy
  Stan techniczny budynku dobry. Standard wykończenia typowy. Funkcjonalność: zadawalająca.
  Nieruchomość stanowi własnością dłużnika: Lesław Kruczyński i jego małżonki Danuty Kruczyńskiej na zasadach małżeńskiej wspólności ustawowej.
  Suma oszacowania wynosi 541 100,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 405.825,00 zł.Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 54.110,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:PKO BP O/Kępno 45 1020 2241 0000 2202 0012 9940
  Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciel książeczkido wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
  Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
  W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 18.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 358/18).
  Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
  Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie Marek Stolarczyk na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 17-08-2022 r. o godz. 12:30 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie mającego siedzibę pod adresem ul. Zamkowa 9a, 63-500 OSTRZESZÓW w sali nr 205, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej pod adresem: 63-507 Kobyla Góra, KS. WINCENTEGO RUDY 6 , dla której IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH SĄD REJONOWY W OSTRZESZOWIE prowadzi księgę wieczystą o numerze KZ1O/00045181/1. W skład nieruchomości wchodzi działka nr 209/5 ; Obszar: 0,0953ha ; Sposób korzystania: B – tereny mieszkaniowe. Nieruchomość ubezpieczona w TUiR Warta. Na nieruchomości zameldowane są 3 osoby w tym 1 niepełnoletnie. Na nieruchomości zamieszkuje 10 osób. Działka 209/5 zlokalizowana jest w południowej części Kobylej Góry. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej utwardzonej. Do nieruchomości doprowadzone przyłącze wodne, energetyczne oraz znajduje się na niej szambo. Teren działki płaski, częściowo ogrodzony. Działka obsadzona wzdłuż granic cyprysami. Teren działki płaski ziemny porośnięty trawą. Podjazdy i podejścia wyłożone kostką brukową. Na działce posadowiony garaż z płyt betonowych kryty blachą. W centralnej części działki posadowiony budynek mieszkalny, parterowy z poddaszem użytkowym. Konstrukcja budynku murowana o stropach gęstożebrowych Teriva. Nad poddaszem strop drewniany ocieplony wełną mineralną. Dach dwuspadowy kryty dachówką. Ławy fundamentowa żelbetowe, ściany fundamentowe wylewane na mokro z betonu. Ściany zewnętrzne z pustaka ceramicznego oraz tynk mineralny. Ściany wewnętrzne z pustaków ceramicznych, działowe z cegły kratówki. Budynek ocieplony styropianem i otynkowany. Od strony zachodniej niewykończony taras. Bryła domu z wykuszem w części wejściowej i lukarną po przeciwnej stronie. Stolarka okienna PCV, drzwiowa płycinowa (wejściowe metalowe). Budynek oddany do użytkowania ale nie wykończony całkowicie. Instalacja: woda, energia, kanalizacja, gaz. Centralne ogrzewanie węglowe. Powierzchnia zabudowy – 111,5m2, użytkowa – 159,3m2 (z garażem przebudowanym na pokój) , kubatura – 694m3. Zestawienie pomieszczeń – parter: wiatrołap, hol, kuchnia, jadalnia, spiżarnia, pokój, toaleta, kotłownia – poddasze : 3 x pokój, łazienka, kuchnia, korytarz.
Suma oszacowania wynosi 591 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 443.250,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 59.100,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP O/Kępno 80 10202241 2003 0000 2000 2021
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 13.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 20/21).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI LOKALU MIESZKALNEGO

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie Marek Stolarczyk na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 17-08-2022 r. o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie mającego siedzibę pod adresem ul. Zamkowa 9a, 63-500 OSTRZESZÓW w sali nr 205, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość położonego pod adresem: 63-500 Ostrzeszów, Kościuszki 22A/4 , dla którego Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KZ1O/00039759/9 .W lokalu pod adresem Kościuszki 22A/4 zameldowanych jest 2 osoby . Lokal nie jest ubezpieczony. Lokal mieszkalny zlokalizowany jest na 1 piętrze. Składa się z 3 pokoi (w tym 1 przechodni) , korytarza, łazienki z wc (z oknem do kuchni), kuchni, spiżarki o łącznej powierzchni użytkowej 60m2 oraz przynależnej piwnicy i pomieszczenia gospodarczego. Według księgi wieczystej lokal ma powierzchnię 60m2 a według rejestru lokali 79,80m2. Posadzki: wylewki betonowe kryte wykładziną, panele. Ściany: malowane farbami, płytki ceramiczne, tapeta . Stolarka okienna i drzwiowa drewniana. Grzejniki żeliwne. Stan techniczny lokalu niski. Widoczne pęknięcia sufitów, ścian, zagrzybienia w narożnikach sufitów. Dla nieruchomości gruntowej w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie w IV Wydziale Ksiąg Wieczystych z/s w Ostrzeszowie prowadzona jest księga wieczysta KW nr KZ1O/00037335/7. Licytowana nieruchomość KZ1O/00039759/9 posiada udział 125/1000 w nieruchomości gruntowej .
Suma oszacowania wynosi 195 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 146.250,00 zł.Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 19.500,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP O/Kępno 12 10202241 2003 0000 2034 3618
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 13.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 94/20 ).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI UŁAMKOWEJ CZĘŚCI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie Marek Stolarczyk na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 17-08-2022 r. o godz. 13:30 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie mającego siedzibę pod adresem ul. Zamkowa 9a, 63-500 OSTRZESZÓW w sali nr 205, odbędzie się pierwsza licytacja udziału wynoszącego 1/2 części nieruchomości stanowiącej lokal mieszkalny o pow. 60,24m2 położonej pod adresem: 63-500 Ostrzeszów, ul. Grunwaldzka 7b/2 , dla której IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH SĄD REJONOWY W OSTRZESZOWIE prowadzi księgę wieczystą o numerze KZ1O/00036206/7 przysługującej dłużnikowi: Elżbieta Janicka. Udział w gruncie 5/100 – nieruchomość gruntowa KW KZ1O/00036093/1..
Lokal mieszkalny składa się z pokój 3x, przedpokój, kuchnia, łazienka, wc, piwnica numer 2;
Suma oszacowania 1/2 udziału w nieruchomości wynosi 79 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 59 625,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 7 950,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP O/Kępno 61 10202241 2003 0000 2028 1820
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 13.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 246/20).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości lub przedmiotów razem z nim zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie Marek Stolarczyk na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 17-08-2022 r. o godz. 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie mającego siedzibę pod adresem ul. Zamkowa 9a, 63-500 OSTRZESZÓW w sali nr 205, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej pod adresem: 63-500 Ostrzeszów, Brzozowa 6a , dla której Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KZ1O/00028529/8
Szacowana nieruchomość składa się z 1 działki ewidencyjnej – nr działki 2833/28; ulica Brzozowa 6a; Przeznaczenie: tereny mieszkaniowe, Obszar: 0,1136ha. Dostęp do drogi – ulica Brzozowa. Na działce 2833/28 zameldowanych jest 6 osób. Nieruchomość nie jest ubezpieczona. Teren działki płaski, na działce znajduje się budynek mieszkalny wybudowany w 2000 roku oraz budynek gospodarczo garażowy murowany jednokondygnacyjny otynkowany. Teren działki płaski. Działka ogrodzona. Teren działki ziemny, porośnięty trawą z utwardzonymi podjazdami i przejazdami utwardzonymi, porośnięty krzewami, krzakami niskopiennymi i ozdobnymi. Zagospodarowanie działki korzystne. Budynek mieszkalny o pow. 212,39m2. Wolnostojący, częściowo podpiwniczony parterowy z użytkowym poddaszem. Piwnica: pomieszczenie gospodarcze, kotłownia . Parter: wiatrołap, salon, korytarz, kuchnia, łazienka, garderoba, schowanko, pokój. Poddasze: holl z klatką schodową, 5 pokoi, łazienka.
Suma oszacowania wynosi 555 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 416.250,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 55.500,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP O/Kępno 26 10202241 2003 0000 7000 2419
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 13.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 125/21).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie Marek Stolarczyk na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 23-08-2022 r. o godz. 11:30 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie mającego siedzibę pod adresem ul. Zamkowa 9a, 63-500 OSTRZESZÓW w sali nr 205, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej pod adresem: 63-500 Ostrzeszów, Rogaszyce , dla której Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KZ1O/00039394/2 będącej własnością dłużnika: Łukasz Iwański. W skład nieruchomości wchodzą działki o nr 74, 73, 71/1, 75/1, 75/2, 75/3 801; Sposób korzystania: pastwiska trwałe, grunty orne zabudowane; Obszar:3,3745ha. Szacowana nieruchomość składa się z funkcjonalnie i gospodarczo powiązanych działek ewidencyjnych. Nieruchomość zlokalizowana w zachodniej części miejscowości w otoczeniu terenów rolnych i pojedynczej zabudowy. Nieruchomość zlokalizowana w sąsiedztwie trasy Kępno – Ostrzeszów. Działki 75/2, 75/1, 75/3 posiadają bezpośredni dostęp do drogi publicznej asfaltowej. Działka 73 przylega do drogi krajowej ale nie posiada zjazdu. Działki są wspólnie ogrodzone, dodatkowe ogrodzenie w części działki 75/2, 71/1. Brama wjazdowa na działkach 75/3, 75/1. Na nieruchomości zameldowane są 4 osoby w tym 2 niepełnoletnie ale zamieszkuje nieruchomość 6 osób w tym 4 działkę 75/3 i 2 działkę 75/2.Nieruchomość nie jest ubezpieczona, Nieruchomość składa się z 5 funkcjonalnie i gospodarczo powiązanych działek ewidencyjnych:

 • działka 75/3 i 75/2 zapewniają dostęp do drogi publicznej
 • działka 74, 73, 71/1, 75/1 nie posiadają ewidencyjnie zabezpieczonego zjazdu z drogi publicznej
 • zbiornik wodny zlokalizowany na działkach 74, 75/2 stanowi jedną całość
 • zbiornik gazu na działkach 71/1, 75/2 zabezpiecza ciepło na działce 75/3
 • ogrodzenie w części działki 75/2 oddziela część komunikacyjną do budynku 75/3 wraz z częścią działki 75/2
 • działki ogrodzone łącznie
 • z uwagi na powiązania gospodarcze działek zaleca się oferowanie do sprzedaży nieruchomości łącznie.
  Działka 71/1 – jest w kształcie wąskiego prostokąta. Działka zlokalizowana w otoczeniu terenów rolnych. Działka ogrodzona – na działce butle z gazem do ogrzewania budynków
  Działka 73 – jest w kształcie trapezu i zlokalizowana przy drodze krajowej. Działka jest użytkowana rolniczo – pastwisko. Działka zlokalizowana w otoczeniu terenów rolnych.
  Działka 74 – jest w kształcie trapezu i zlokalizowana w otoczeniu terenów rolnych. Działka jest użytkowana rolniczo – pastwisko. Na działce znajduje się część zbiornika wodnego (druga część na działce 75/2) o powierzchni około 24arów. Głębokość prawdopodobnie 1,5. Jest to zbiornik przepływowy zaopatrywany z wodę z rowu. Zbiornik nie jest hodowlany – połów rekreacyjny, amatorski. Zbiornik czyszczony około 2010 roku.
  Działka 75/1 – jest w kształcie prostokąta i przylega węższym fragmentem do asfaltowej drogi gminnej. Teren działki płaski, ziemny, w około połowie utwardzony kostką brukową typu Bauma. Kostka zaniedbana, częściowo przerośnięta trawą. W części utwardzonej parking dla samochodów ciężarowych. Na działce skład starych zabudowań kontenerowych nie związanych trwale z gruntem oraz blaszany budynek gospodarczo- magazynowy w niskim stanie technicznym. Zabudowania nie związane trwale z gruntem nie są przedmiotem opisu i oszacowania.
  Działka 75/2 – jest w kształcie nieregularnym i przylega węższym fragmentem do asfaltowej drogi gminnej. Teren działki płaski, ziemny, w części utwardzona kostką brukową typu Bauma na powierzchni około 30 arów zbiornik wodny (część na działce 74). Od strony działki usługowej 75/3 ogrodzenie zlokalizowane kilka metrów w głębi działki. Nie udostępniono działki do oględzin. Nasadzenia ozdobne. W południowo zachodniej części działki budynek mieszkalny konstrukcji drewnianej posadowiony na płycie fundamentowej. Skład: 3 pokoje, kuchnia, łazienka, korytarz. Powierzchnia około 80m2. Media: woda, energia, szambo.
  Działka 75/3 – jest w kształcie nieregularnym i przylega do asfaltowej drogi gminnej. Teren działki płaski, ziemny, w części znacznej części utwardzony kostką brukową typu Bauma . Na działce budynek mieszkalno-usługowo-naprawczy oraz stacja obsługi samochodów z myjnią. Wzdłuż wschodniego ogrodzenia nasadzenia ozdobne niskopienne. Objazd dla samochodów ciężarowych z tył budynku możliwy tylko przez działkę 75/3. Media woda, energia,szambo, co gazowe.
  Budynek mieszkalno usługowo naprawczy wybudowany prawdopodobnie w latach 90 tych a rozbudowany w latach 2000. Od strony zachodniej dobudowana w ostatnich latach wiata o powierzchni około 200 m2, Budynek w części biurowo – mieszkalno – socjalnej murowany 2 kondygnacyjny gdzie parter stanowi część socjalna biurowa a piętro część mieszkalna. Fundamenty żelbetowe. Ściany nadziemia murowane otynkowane, ocieplone. Dach dwuspadowy kryty papą. Strop żelbetowy. Stolarka okienna pcv, drzwiowa płycinowa, drewniana. Posadzki: terakota. Ściany tynki. Stan techniczny średni. Standard niski. Za częścią biurową, hala napraw samochodów konstrukcji murowanej z kanałami rewizyjnymi. Konstrukcja dachu stalowa. Dach kryty płytami ocieplanymi z naświetlami dachowymi. Wrota wjazdowe aluminiowe. Posadzki betonowe, ściany częściowo płytki ceramiczne, częściowo tynki. Powierzchnia użytkowa budynku około 1150m2 w tym hale około 814m2.
  Stacja obsługi samochodów wraz z myjnią z 2003 roku. Fundamenty żelbetowe. Ściany nadziemia płyta obornicka. Bramy aluminiowe. Dach ocieplony blacha. Stacja diagnostyczna z kanałem badawczym. Wewnątrz myjni dwa kontenery obsługi. Powierzchnia użytkowa ok 460m2.
  Suma oszacowania wynosi 2 313 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 1 735 125,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 231 350,00,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
  PKO BP O/Kępno 03 10202241 2003 0000 2032 6320
  Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
  Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
  W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 18.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 254/20).
  Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
  Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie Marek Stolarczyk na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 23-08-2022 r. o godz. 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie mającego siedzibę pod adresem ul. Zamkowa 9a, 63-500 OSTRZESZÓW w sali nr 205, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej pod adresem: 63-510 Mikstat, Mikstat Pustkowie 35 , dla której Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KZ1O/00029672/2 będącej własnością dłużnika: Piotr Anioł.Nr działki: 276 ; Sposób korzystania: rola, budynki; Obszar: 0,47ha. Na nieruchomości zameldowane są 2 osoby a zamieszkują 3 osoby Nieruchomość nie jest ubezpieczona
Działka 276 położona w północnej części miejscowości w otoczeniu terenów rolnych, lasów oraz w niedalekim sąsiedztwie zabudowy zagrodowej. Działka jest w kształcie prostokąta. Doprowadzone media W,E własne szambo. Działka za zabudowaniami nieużytek z pojedynczymi zadrzewieniami. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej gruntowej.
W części siedliskowej działka porośnięta trawą. Działka częściowo ogrodzona i zabudowana parterowym, z poddaszem nieużytkowym budynkiem mieszkalnym z mieszkalną przybudówką. Budynek mieszkalny wybudowany przed II wojną światową. Budynek murowana z kamienia i cegły. Strop polepa. Dach kryty blacho dachówką. Centralne ogrzewanie z pieca węglowego. Powierzchnia użytkowa budynku – 65,5m2. Skład pomieszczeń: 2 pokoje, korytarz, kuchnia, kotłownia i łazienka. Pomieszczenia zawilgocone i zagrzybione.
Wykończenie wnętrza:posadzki: deski, płytki, wylewki betonowe
-ściany: panele, płytki, tynki.
Na działce znajduje budynek gospodarczy i stodoła wybudowana w 1981r. Stodoła kryta eternitem a budynek gospodarczy dachówką betonową. Wrota drewniane. Oba budynki w złym stanie technicznym. Powierzchnia użytkowa budynków około 300 m2. Budynki kryte dachówką i eternitem. Za stodoła drewniana przybudowa.

Suma oszacowania wynosi 154 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 115 875,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 15 450,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP O/Kępno 57 10202241 2003 0000 3000 3911
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 13.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 431/19).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI UŁAMKOWEJ CZĘŚCI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie Marek Stolarczyk na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 31-08-2022 r. o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie mającego siedzibę pod adresem ul. Zamkowa 9a, 63-500 OSTRZESZÓW w sali nr 105, odbędzie się druga licytacja udziału wynoszącego 1/2 części nieruchomości położonej pod adresem: 63-507 Kobyla Góra, Plac Wiosny Ludów 22 , dla której Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KZ1O/00013900/5 Powierzchnia całej nieruchomości 0,1194 ha. Licytowany udział 1/2 przysługuje dłużnikowi: SEBASTIAN BYSTRY. Działka 540 zlokalizowana jest w centrum miejscowości Kobyla Góra. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej asfaltowej. Do nieruchomości doprowadzone przyłącze wodne, energetyczne oraz kanalizacyjne. Teren działki płaski, ziemny, ogrodzony, obsadzony w granicach nasadzeniami niskopiennymi z zagospodarowanym ogrodem w głębi działki, porośnięty trawą. We frontowej części podjazdy utwardzone. Działka zabudowana budynkiem mieszkalnym w zabudowie pierzejowej – budynkiem mieszkalnym parterowym, podpiwniczonym (około 30m2) z poddaszem użytkowym zawierającym dwa mieszkania posiadające osobne wejścia z korytarza oraz od strony podwórza. Budynek z 1920roku zmodernizowany w 2010roku. Fundamenty kamień. Ściany nadziemia murowane kamień cegła. Strop polepa. Budynek otynkowany, ocieplony kryty dachówką. Centralne ogrzewanie piec na eko groszek z częściowo instalacją ogrzewania podłogowego. Działka ponadto zabudowana budynkiem gospodarczym z dwoma garażami i częścią gospodarczą (pow. 63,57m2). Budynek otynkowany kryty blachą. Teren działki siedliskowy wyłożony kostką brukową. Wjazd na działkę poprzez metalową bramę.

Suma oszacowania 1/2 udziału w nieruchomości wynosi 273 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa dwie trzecie sumy oszacowania i wynosi 182 267,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 27 340,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP O/Kępno 97 10202241 2003 0000 2023 1120
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 12.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: i cO 126/20).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości lub przedmiotów razem z nim zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI UŁAMKOWEJ CZĘŚCI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie Marek Stolarczyk na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-09-2022 r. o godz. 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie mającego siedzibę pod adresem ul. Zamkowa 9a, 63-500 OSTRZESZÓW w sali nr 105, odbędzie się druga licytacja udziału wynoszącego 1/2 części nieruchomości położonej pod adresem: 63-522 Kraszewice, Mączniki 5, dla której Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KZ1O/00030259/1 przysługującej dłużnikowi: Bogdan Krobski.Nr działki 165 o obszarze łącznym 0,27 ha. Na nieruchomości zameldowanych jest 5 osób a faktycznie zamieszkuje 1 osoba. Działka 165 ma kształt prostokąta o szerokości około 21 metrów. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej asfaltowej. Teren działki płaski. Działka ogrodzona w części zabudowanej. Poza części zabudowaną działka z zagajnikiem sosnowym kilkunastoletnim. W części zabudowanej znajduje się: budynek mieszkalny oraz budynek garażowy oraz gospodarczy. Teren działki wokół budynku mieszkalnego utwardzony. Na działce nasadzenie ozdobne. Budynek mieszkalny zlokalizowany we frontowej części działki. Budynek wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej systemem gospodarczym w 1985roku. Jest to budynek parterowy podpiwniczony z użytkowym poddaszem w części południowej z 1 kondygnacyjna przybudówką. Budynek jest nie otynkowany i nie ocieplony. Fundamenty wylewane żelbetowe. Ściany pustak ceramiczny. Dach konstrukcji drewnianej dwuspadowy kryty blachą. Stolarka okienna PCV, drzwiowa typowa płycinowa. Powierzchnia użytkowa 142,81m2.
Suma oszacowania 1/2 części nieruchomości wynosi 159 500,00zł, zaś cena wywołania jest równa dwie trzecie sumy oszacowania i wynosi 106 333,33 zł.Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 15 950,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP O/Kępno 77 10202241 2003 0000 2316 9513
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 13.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 38/21).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości lub przedmiotów razem z nim zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI LOKALU MIESZKALNEGO

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie Marek Stolarczyk na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-09-2022 r. o godz. 14:15 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie mającego siedzibę pod adresem ul. Zamkowa 9a, 63-500 OSTRZESZÓW w sali nr 105, odbędzie się druga licytacja lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość, położonego pod adresem: 63-500 Ostrzeszów, Rogaszyce 3a/5 , dla którego Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KZ1O/00040403/9 2, będącego własnością dłużników : Jacek i Małgorzata Wróbel na zasadach małżeńskiej wspólności ustawowej.Lokal mieszkalny zlokalizowany jest na 2 piętrze. Składa się z trzech pokoi, kuchni, korytarza, łazienki z wc o łącznej powierzchni użytkowej 74,00m2, piwnica o powierzchni 14,1m2 oraz pomieszczenie przynależnego o powierzchni 16,20m2 – (Prawdopodobnie inna kw) Wykończenie wnętrza: – posadzka: korytarz i pokoje panele drewnopodobne, łazienka i kuchnia – terakota, – ściany: malowane farbami emulsyjnymi i tapetowane, korytarz boazeria, kuchnia i łazienka – terakotaStolarka okienna PCV, stolarka drzwiowa typowa drewniana. Grzejniki żeliwne. Stan techniczny lokalu dobry. Standard wykończenia średni. Funkcjonalność dobra.W lokalu zameldowanych jest pięć osób.Udział w gruncie 881/13804 – kw /00040403/ numer lokalu 5
Suma oszacowania wynosi 246 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa dwie trzecie sumy oszacowania i wynosi 164 466,67zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 24 670,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP O/Kępno 48 10202241 2003 0000 2004 0621
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 13.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrzeszowie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 78/21).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.